Коли необхідна консультація лікаря-репродуктолога | Lita

Коли слід звернутися до репродуктолога?

8 Грудня 2023

Ви з партнером мрієте стати батьками, але вам не вдається зачати дитину? Не поспішайте засмучуватися – краще вирушайте на прийом до репродуктолога. Цей лікар займається проблемами безпліддя, раннього клімаксу та виснаження оваріального резерву, щоб дати вам можливість народити та виростити довгоочікуваного малюка. Про те, у яких випадках варто звертатися до лікаря, ви дізнаєтесь із сьогоднішнього гайда. Продовжуйте читати, щоб отримати відповіді на запитання, що вас цікавлять.

Коли потрібна консультація репродуктолога? Основною причиною звернення до лікаря-репродуктолога є жіноче та чоловіче безпліддя. Саме тому відвідати лікаря варто разом із партнером. І, якщо ви раніше проходили якісь обстеження, принести ці результати, щоб фахівець міг скласти повне уявлення про проблему та способи її вирішення. Але тільки безпліддя не є єдиною причиною, через яку людям потрібен гінеколог репродуктолог. Консультація цього лікаря також необхідна, якщо ви стикаєтеся з одним або кількома такими станами:

● Порушення менструального циклу.

● Епізоди невиношування вагітності.

● Спадкові захворювання.

● Порушення фертильності внаслідок природного старіння.

● Потреба корекції репродуктивних планів.

● Безпричинна безплідність.

● Показання до програм ДРТ.

Лікар вивчить історію хвороби пацієнта та складе найкращий план лікування для даного конкретного випадку. В цілому, можливості фахівця включають профілактику та лікування безплідності з ДРТ і без них, виключення генетичних захворювань при зачатті, збереження статевих клітин шляхом кріоконсервації перед початком лікування онкології та здатності зачати дитину у зрілому віці. Найприємніше, що не потрібна додаткова підготовка перед прийомом. У ході лікар збирає докладний анамнез, з’ясовуючи сімейну історію хвороби.

За результатами опитування готує план обстеження, щоб розробити оптимальну тактику лікування. Обстеження може включати УЗД, аналізи на гормони та інфекції, спермограму, генетичне обстеження та, ймовірно, додаткові консультації з гінекологом, андрологом, ендокринологом та генетиком. Саме результати діагностики впливатимуть на план лікування. Якщо стан неможливо вилікувати, в залежності від проблеми будуть рекомендовані методи штучного запліднення. Отже, якщо ви мрієте про дитину, записуйтесь на консультацію до репродуктолога і незабаром ваша мрія здійсниться!