ЕКЗ запліднення: розглядаємо всі «за» та «проти» | Lita

ЕКЗ запліднення: розглядаємо всі «за» та «проти»

31 Серпня 2023

Процедура штучного запліднення (ЕКЗ) має безліч міфів, які далеко не завжди правильно демонструють її переваги чи недоліки. Спробуємо розібратися, чи варта процедура витраченого часу, грошей та надії.

Які небезпеки можуть ховатися за процедурою? Вирішивши виконати ЕКЗ запліднення, варто ретельно вивчити не тільки ситуацію, що склалася. Важливо розібратися, які можуть бути ризики для конкретного випадку.

Під час проведення штучного запліднення існує ризик розвитку:

1. Синдрому гіперстимуляції яєчників. За умови професійного підходу до проведення процедури, ймовірність появи цього захворювання становить трохи більше 1-4%.

2. Позаматкова вагітність. Найчастіше розвивається у фалопієвих трубах. Пояснюється порушеннями її головних завдань. Ризик появи позаматкової вагітності не більше ніж 2%.

3. Багатоплідна вагітність. Її поява пов’язана із перенесенням в організм жінки 2 або більше ембріона. Але шанси на це зведено до 1%.

4. Перекрут яєчника. Мова про перекручування судини, яка відповідає за харчування гонади. Це призводить до порушення припливу артеріальної крові. Імовірність такого стану під час проведення ЕКЗ – 0,1%.

Переваги ЕКЗ запліднення

ЕКЗ запліднення дозволяє народити бажану дитину тим парам, яким поставили діагноз «безпліддя». Для цього використовують один із кількох методів:

· Генетичне дослідження полярних тілець;

· Діагностика преімплантаційного типу;

· Передімплантаційний скринінг.

Лікар визначає максимально ефективний метод для конкретного випадку. Індивідуальний підхід – це перша та головна перевага процедури. Після того, як ви відвідаєте першу консультацію, лікар зможе призначити додаткові обстеження, щоб отримати максимально точну «картину» захворювання.

Крім того, процедура ЕКЗ дозволяє відкласти батьківство. Це відмінний варіант для тих, хто бажає побудувати спершу кар’єру або вирішити проблеми з власним здоров’ям.

Ще одним плюсом процедури є можливість заморожування біоматеріалу. Якщо ви не отримаєте бажаного результату при першій спробі, його можна повторити. Використовувати можна той же біоматеріал. Фахівці запевняють, що заморожені клітини мають набагато кращий імплантаційний потенціал.