Як відбувається підготовка до процедури ЕКЗ - Lita

Як відбувається підготовка до процедури ЕКЗ

13 Листопада 2023

ЕКЗ – серйозна, складна маніпуляція, яку виконують поетапно. Коли пара вирішує взяти участь у програмі ЕКЗ, вона повинна розуміти, що від рівня їх підготовки та відповідального підходу залежить ймовірність настання довгоочікуваної вагітності.

Якщо подружжя вирішує пройти штучне запліднення із застосуванням власного біологічного матеріалу, а не донорського, то воно має заздалегідь підготуватися до всіх подальших заходів. На ймовірність настання вагітності з першої спроби впливає стан здоров’я подружжя. Саме тому лікарі радять парам зайнятися покращенням свого здоров’я задовго до проведення ЕКЗ. Щонайменше за 4 місяці до зачаття. Ви можете пройти ЕКЗ у Києві та отримати консультацію щодо вибору оптимального методу штучного запліднення.

Як підвищити шанси на успішне проходження ЕКЗ?

Безпліддя – це далеко не вирок. Сучасна репродуктивна медицина пропонує кілька варіантів вирішення цієї проблеми. Кожна бездітна пара повинна пам’ятати, що немає нічого неможливого, головне мати позитивний настрій і довіритися фахівцям.

Правила, яким варто дотримуватися парі, яка обрала ЕКЗ:

● Відмова від шкідливих звичок. Вживання алкоголю та куріння повністю заборонено, адже все це порушує роботу внутрішніх органів, стає причиною серйозних гормональних збоїв, а також хронічної інтоксикації.

● Коригування маси тіла. Не секрет, що однією з причин безплідності є надмірна маса тіла. Зниження маси тіла дозволить покращити роботу внутрішніх органів.

● Раціоналізація способу життя. Дотримуйтесь режиму дня, постарайтеся уникати стресів, перевтоми, важких фізичних навантажень.

● Оптимізація фізичної активності. Помірно активний спосіб життя покращить ваше здоров’я та самопочуття, не забувайте про активний відпочинок, більше гуляйте на свіжому повітрі. Відмовтеся від тривалих та інтенсивних силових тренувань.

● Правильне харчування. Важливо збалансувати свій раціон, включити до нього щоденне вживання фруктів та овочів. Важливо відмовитися від вживання простих вуглеводів, напівфабрикатів, продуктів із харчовими добавками та копченостями.

Загалом підготовка до процедури ЕКЗ не складна. Парі важливо пам’ятати про здоровий спосіб життя та дотримуватися простих правил. Комплексний підхід до проведення штучного запліднення дозволяє суттєво підвищити шанси на успіх із першої спроби. Однак треба розуміти, що ЕКЗ — це не чарівна пігулка, яка одразу дає бажаний ефект.

Нерідко буває так, що парі слід пройти ЕКЗ повторно.

На вибір методу штучного запліднення впливають такі фактори, як тип безпліддя, вік подружжя, стан репродуктивної системи пари, особливості перебігу попередньої вагітності.