Про причини та лікування безпліддя | клініка репродуктивної медицини LITA

Як гарантовано вилікувати безпліддя

9 Жовтня 2023

Мрієте про дитину, але не можете завагітніти? Можливо, у вас чи вашого партнера порушення репродуктивної функції, яке у народі називається безпліддям. Не поспішайте засмучуватись, адже вихід є і з цієї ситуації.

Причини безпліддя

Зазвичай двом здоровим людям протягом року вдається зачати малюка. Якщо після цього терміну вагітність не настає, необхідно звернутися до лікаря, оскільки проблема може бути, як у жінці, так і у чоловікові. Тому діагностику мають проходити обидва партнери, без винятку, щоб з’ясувати причину проблеми та оперативно її усунути.

Зазвичай жіноче безпліддя пов’язане з недостатнім виробленням гормонів, непрохідністю маткових труб, ендометріозом, спайками або генетичними аномаліями. А чоловіче безпліддя може бути викликане запаленням придатка яєчка, простатитом, ретроградною еякуляцією, вродженою відсутністю придатка або сім’явивідної протоки, передчасним сім’явипорскуванням та еректильною дисфункцією.

Щоб з’ясувати причину проблеми, партнери повинні пройти повне обстеження, яке включає:

● УЗД.

● Тести на генетику.

● Здавання гормонів.

● Аналізи на інфекції.

● Обстеження чоловічої статевої системи, здавання спермограми.

● Кольпоскопія жінки, біопсії ендометрії та гістеросальпінгографія.

Після того, як буде проведено всі аналізи та з’ясовано причини дисфункції, починається лікування безпліддя, яке може включати різні методи, залежно від виявленої проблеми. Якщо проблема незначна і її можна усунути препаратами, партнерам буде призначено медикаменти на певний термін. Якщо ж ситуація серйозніша, обійтися без хірургічного лікування, на жаль, не вдасться.

Варіанти вирішення проблеми

Коли діагностували проблеми, які неможливо вилікувати препаратами, пацієнтам можуть бути призначені лапароскопія або гістероскопія. Але бувають випадки, коли ці методи не допомагають, а бажання мати дітей нікуди не зникло. Тоді на допомогу приходять ефективні сучасні методи, що дають гарантію успіху:

● ЕКЗ. Суть методу полягає в тому, що лікарі запліднюють яйцеклітину сперматозоїдом у лабораторних умовах, через 2-4 дні здійснюється перенесення ембріонів до матки жінки.

● Внутрішньоматкова інсемінація. У цьому випадку сперматозоїди вводять безпосередньо в матку, імітуючи природну вагітність.

● Донорські яйцеклітини. Це найефективніший варіант, якщо яєчники жінки більше не здатні самі виробляти яйцеклітини. Так, що в нашому сучасному світі будь-яку мрію можна втілити в реальність. Потрібно тільки дуже захотіти і звернутися до правильного лікаря!