На жаль, у 20% жінок вагітність закінчувалася викиднем або завмерлою вагітністю. Якщо парі довелося з цим зіткнутися, тоді потрібно обов’язково з’ясувати причину цієї проблеми, щоб в майбутньому вагітність пройшла успішно і на світ з’явився доношений і здоровий малюк.
Що говорить статистика і які причини невиношування?
В Україні за останні кілька років випадки невиношування вагітності почастішали. З діагнозом викидень і завмерла вагітність стикаються багато акушерів-гінекологів. У нашій країні такий діагноз перевищує 25% випадків. Звичайно, дані ситуації відбуваються не без причин. Найчастіше це трапляється через:
- гормональні порушення;
- сильні стреси;
- фізичну втому;
- ендокринну порушеня;
- вживання сильнодіючих лікарських препаратів, алкоголю, інших стимулюючих речовин;
- генетичні аномалії плода;
- патології розвитку статевих органів матері;
- інфікування плода та ін .;
- погану якість сперми і ін.
Однак в медичній практиці не всім жінкам вдається встановити справжню причину, по якій стався викидень. Такі пацієнтки складають групу “нез’ясовного” невиношування вагітності. Звичайно, такі випадки дуже рідкісні, але все таки зустрічаються.
Обстеження при невиношуванні вагітності
Деякі вагітні ігнорують симптоми загрози викидня, але ж в цей період до свого здоров’я потрібно бути особливо уважною.
Оскільки невиношування вагітності – це захворювання, на яке можуть впливати відразу кілька факторів. У багатьох пацієнток має місце поєднання декількох причин, отже варто пройти комплексне обстеження з використанням сучасних методів.
При медичному обстеженні до настання наступної вагітності потрібно пройти кілька важливих заходів, в ході яких лікар:
- уточнює наявність або відсутність будь-яких захворювань, запальних процесів в організмі;
- розпитує про порушення менструального циклу і репродуктивної функції;
- уточнює чи були які-небудь оперативні втручання і гінекологічні захворювання.
Крім цього, лікар виконає огляд, оцінку стану шкірних покровів, визначить стан зовнішніх і внутрішніх статевих органів. Також він уточнить наявність або відсутність овуляції у пацієнтки.
У вирішенні даного питання також мають місце бути методи інструментального дослідження. Лікар може призначити рентгенологічне дослідження матки і придатків (гистеросальпингографию). Завдяки УЗД можна визначити стан яєчників, наявність кіст, міоми матки, ендометріозу. Якщо є підозра на внутрішньоматкову патологію яку патологію ендометрія, то в цьому випадку доцільно буде провести роздільне діагностичне вишкрібання під контролем гістероскопії. Може знадобитися оперативна лапароскопія, яку виконують якщо є підозра на наявність ендометріозу, патологію труб і спайковий процес в малому тазі, а також при міомі матки і склерополікістозних яєчниках.
При обстеженні чоловіка пацієнтки лікар з’ясовує наявність або відсутність спадкових захворювань, наявності будь-яких вроджених або придбаних захворювань. Також проводять аналіз сперми, обстеження на інфекції. Після цього можуть призначити прийом лікарських препаратів.
Ознаки переривання вагітності
Нижче перераховані симптоми, при яких жінці потрібна термінова медична допомога:
- нехарактерні болі внизу живота (різкі, що тягнуть);
- кров’янисті виділення;
- підвищення температури тіла;
- сильна слабкість.
Всі ці та подібні симптоми повинні насторожити майбутню маму. Сучасне звернення до лікаря підвищить шанси зберегти вагітність і виносити малюка.
Як знизити ризик загрози викидня?
Щоб наступна вагітність пройшла без будь-яких загроз і труднощів, жінці потрібно пройти:
- повне обстеження до зачаття;
- діагностику причин невиношування вагітності;
- грамотне та ефективне лікування.
Також жінка повинна бути психологічно і фізично готовою до вагітності і бути під наглядом лікаря.
Як завагітніти після викидня?
Багато жінок, які перенесли втрату дитини під час вагітності, задаються питанням про те, як зробити так, щоб вагітність протікала успішно. По-перше, як згадувалося вище, потрібно пройти комплексне обстеження у грамотних лікарів, які поставлять точний діагноз і призначать правильне лікування. Також важливо захистити себе від стресів, втоми, нервового напруження, шкідливих звичок. Дуже важливо більше гуляти, дихати свіжим повітрям і отримувати тільки позитивні емоції.
Після викидня до моменту настання нової вагітності краще, щоб пройшло півроку. Це оптимальний термін, щоб організм жінки відновився і встиг повністю підготуватися до зачаття дитини.
Гінекологи заявляють, що в цьому питанні поспіх небажана і парі потрібно усвідомлено підійти до нової вагітності і провести, так би мовити, «роботу над помилками».
І наостанок ще кілька важливих порад:
- Не можна самостійно приймати рішення про готовність свого організму до зачаття.
- Проконсультуйтеся з лікарем, щоб виключити можливі ризики.
- У гінеколога завжди можна запитати, як зачати малюка після невдалої вагітності; Дотримуйтеся рекомендацій лікаря.
Відчуваєте труднощі з зачаттям або виношуванням дитини? Хочете завагітніти і народити здорового малюка? У клініці репродуктивної медицини «LITA» вам обов’язково нададуть кваліфіковану допомогу. Дуже скоро ви зможете стати щасливими батьками здорової дитини!