Штучне запліднення, яке здійснюється поза жіночого організму, називається ЕКЗ запліднення. Це високоефективний спосіб лікування безпліддя. Щоправда, він має не лише свої плюси, а й недоліки.
Розглядаємо всі можливі «за» процедури
ЕКЗ дозволяє парам, які мають певні захворювання, зрештою мати можливість стати мамою чи татом. Для цього лікарі використовують один із таких методів:
1. Дослідження полярних тілець на генетичному рівні. З його допомогою можна проаналізувати яйцеклітину. Дослідження полярних тілець дозволяє визначити кількість хромосом. Як правило, такий аналіз проводять жінкам за 40 років.
2. Преімплантаційна діагностика. Генетичний матеріал оцінюють у ембріона, коли він складається із 4-8 клітин. Дослідження проводять для отримання інформації про кількість та якість хромосом. Такі аналізи проводять для тих, хто має спадкові захворювання.
3. Передімплантаційний скринінг. Здійснюється оцінка якості отриманих ембріонів, проводять діагностику генетичних захворювань ембріона людини перед імплантацією в слизову оболонку матки.
Крім того, до переваг ЕКЗ запліднення входить і можливість відкласти батьківство завдяки заморожуванню матеріалу. Ви можете завагітніти тоді, коли у вас на це буде час.
Недоліки процедури
На даний момент існує безліч суперечок про те, наскільки корисною є процедура ЕКО. Але не всі вони правдиві. Насамперед, переваги та недоліки процедури варто розглядати на основі ситуації, що складається.
Найчастішими недоліками ЕКЗ процедури виступають:
· Висока вартість послуги;
· Негативний вплив гормональних препаратів на серце, ШКТ;
· Імовірність розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників;
Якщо ви релігійна людина, то вам варто бути готовою до того, що дана процедура не буде схвалена релігією.
Виходячи з усього перерахованого вище, окремі фахівці рекомендують не виключати альтернатив штучному запліднення. Але вибір завжди залишається за вами.