Процедура ЕКЗ: коли призначається | LITA

У яких випадках призначається процедура ЕКЗ?

14 Березня 2024

Допоміжна репродуктивна технологія, під час якої з’єднується сперматозоїд і яйцеклітина поза жіночим організмом – ЕКЗ. Процедура досить складна, оскільки включає пункцію яйцеклітин і запліднення в лабораторії. Розвинені ембріони поміщаються в спеціальний ембріо-бокс на кілька діб, потім переносяться в маткову порожнину. Настає вагітність у тому разі, якщо ембріон успішно імплантується (сам фіксується на стінках слизової матки).

Підготовка та програма з оздоровлення перед проведенням ЕКЗ

Для зачаття дитини лікар вищої категорії погоджує з майбутніми батьками всі дії, активно з ними працює. Репродуктолог спочатку займається збором анамнезу, призначає партнерам обстеження, якщо потрібно, також курс терапії. Подружжя неухильно дотримується всіх рекомендацій лікаря, піклується про власне здоров’я. Щоб ЕКЗ процедура була успішна, партнери повинні подумати про власне здоров’я, і це важливо. Тому вони виконують такі рекомендації:

● відмовляються від усіх шкідливих звичок;

● ведуть здоровий, активний спосіб життя;

● якщо потрібно, сідають на дієту для скидання ваги.

Важливими також вважаються:

● збалансоване харчування;

● психологічний стан;

● уникнення стресових ситуацій.

Перед тим, як проводиться процедура ЕКЗ, потрібно досягти ремісії хронічних хвороб, компенсувати медикаментозно обмінні гормональні порушення. Усі запальні процеси сануються. Старт ЕКЗ програми починається, якщо відсутні гострі хвороби.

Коли призначається штучне запліднення?

Призначається цей метод лікування безпліддя в таких випадках:

1. Відсутні або непрохідні фаллопієві труби. У разі пошкодження обох труб запліднення, а також переміщення ембріона не відбувається.

2. Порушена овуляція. Якщо відсутнє настання овуляції, не відбувається запліднення, яйцеклітини не зустрічаються зі сперматозоїдами.

3. Наявність ендометріозу. Цей стан з’являється, якщо тканина, що нагадує слизову матки, починає активно розростатися за межами матки.

4. Проблеми зі спермою. Маленьке число сперматозоїдів, знижена їхня рухливість, зміни, що виникли в їхній будові, не призводять до запліднення.

Процедуру ЕКЗ проводять у разі генетичних захворювань, якщо жінка самотня і бажає народити дитину. Також цей метод рекомендований тим партнерам, які хочуть відкласти вагітність на деякий час, а для початку побудувати кар’єру.