Що впливає на ефективність (результат) ЕКЗ - Lita

Що впливає на ефективність (результат) ЕКЗ?

6 Серпня 2021

ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) – це ефективний метод лікування безпліддя. Він допомагає багатьом парам з діагнозом “безпліддя” здійснити заповітну мрію – народити на світ довгоочікуваного малюка. Ця популярна допоміжна репродуктивна технологія доречна, як при жіночому, так і при чоловічому безплідді. Однак навіть в наші дні метод ЕКЗ не може гарантувати настання вагітності з першого разу.
Відповідно до статистики, вагітність після проведення першого ЕКЗ настає в 30-40% випадків. Що заважає успішному протоколу? Насправді на заваді можуть стати багато факторів, тому кожна пара, яка зважилася на екстракорпоральне запліднення повинна бути морально готова до того, що може знадобитися не одна спроба ЕКЗ.

Від чого залежить результативність ЕКЗ?

Однак, домогтися позитивного результату екстракорпорального запліднення можна. Хоча дати 100% гарантію наперед неможливо, а ось збільшити шанси на успіх можливо. Ретельне обстеження пари перед процедурою ЕКЗ – запорука успіху.

Сучасні репродуктологи виділяють кілька факторів, що впливають на результат ЕКЗ і ось основні:

  • кількість і якість ембріонів;
  • вік пацієнтки;
  • гормональний фон;
  • спадковість.

Варто відзначити, що благополучний результат ЕКЗ відзначається найчастіше у молодих жінок. Важливе значення має і генетика, а саме хромосомні аномалії. У жінок старше 35 вище частка хромосомних патологій.
Грамотна підготовка батьків до процедури штучного запліднення дуже важлива. Майбутні батьки повинні пам’ятати, що стиль їхнього життя, а також шкідливі звички також мають величезне значення.

ЕКЗ: вірте, що все вийде!

Цикл екстракорпорального запліднення – це багатоетапний процес. І від того, наскільки правильно і благополучно протікає кожен етап, залежить кінцевий результат процедури.
Важливо розуміти, що випадок кожної пари – суто індивідуальний. І як показує багаторічна практика, настання вагітності після першої спроби ЕКЗ – це реально. Головне, вірити, що все пройде добре і результат буде позитивний.
Важливо, вибрати хорошу клініку, в якій працюють досвідчені лікарі і є інноваційне обладнання. Вони знають, як збільшити ймовірність вдалого ЕКЗ, підберуть медикаменти і схему протоколу, щоб програма ЕКЗ була результативною.