Основні етапи процедури ЕКЗ - Lita

Основні етапи процедури ЕКЗ

18 Вересня 2023

Вирішивши зробити штучне запліднення, необхідно заздалегідь морально підготуватися, оскільки, можливо, знадобиться декілька спроб. Як показує статистика, приблизно у 40% жінок вагітність може наступати після першої процедури ЕКЗ, і у 20% – лише на другій спробі. Проте гарантувати зачаття лікарі не можуть.

Процедура ЕКЗ: у чому полягає суть?

Основна суть даної процедури – сперматозоїди з яйцеклітинами зустрічаються, поза організмом жінки, у лабораторії, де створюються максимально сприятливі умови. Завершальним етапом процедури ЕКЗ є перенесення ембріона (запліднена яйцеклітина, що почала ділитися) в порожнину матки жінки.

Існують спеціальні модифікації цієї методики. Завдяки їм партнери долають проблеми, які можуть виникати на кожному етапі штучного запліднення, підвищують свої шанси народити здорового малюка.

Скільки часу потрібно для проведення процедури штучного запліднення?

Головна мета процедури полягає в наступному – досягти саме того, щоб жінка змогла завагітніти.

Початковий діагностичний етап, як правило, займає приблизно 3 місяці. За цей період партнери відвідують різних фахівців, проходять певні обстеження, які дозволяють виявити причини не настання вагітності. Якщо потрібно, партнерам призначається комплексний курс терапії патологій, порушень. Якщо вагітність не настає навіть після лікування, ЕКО процедура призначається жінці.

Тривалість процедури штучного запліднення від закінчення курсу терапії до виявлення самої вагітності може залежати від методу, займає в середньому до 45 днів. У цей період фахівці проводять кожен етап: від стимуляції жіночих яєчників до виявлення вагітності.

Основні етапи проведення ЕКЗ

Виділимо кожен етап:

1. Діагностика тих причин, через які не настає вагітність.

2. Підготовка до процедур штучного запліднення.

3. Стимуляція суперовуляції.

4. Пункція фолікулів.

5. Обстеження, опрацювання біологічних матеріалів.

6. Розміщення біологічного матеріалу жінки та чоловіка у спеціальне середовище для запліднення.

7. Кріозаморозка ооцитів (це виконується за бажанням партнерів, якщо вони планують ще одну вагітність у майбутньому).

8. Введення ембріона в матку.

На останньому етапі фахівці діагностують вагітність.