Чому лікувати безпліддя потрібно разом із репродуктологом | Lita

Чому лікувати безпліддя потрібно разом із репродуктологом

29 Листопада 2024

Понад рік намагаєтеся зачати дитину, але всі спроби закінчуються однією смужкою на тесті? Є всі шанси, що у вас або вашого партнера безпліддя. Але не поспішайте впадати у відчай! Сучасна медицина здатна вилікувати 80% цих станів, а для решти 20% існують допоміжні репродуктивні технології. Якщо хочете дізнатися більше, продовжуйте читати і з’ясуйте доступні вам варіанти!

Доступні варіанти лікування

Перший крок у лікуванні безпліддя – вирушити на консультацію до репродуктолога. Це вузькопрофільний фахівець, який лікує стани, що впливають на здатність пари до природного зачаття, а також виконує штучне запліднення. Під час візиту, на який парі краще вирушити разом, лікар дізнається історію хвороби жінки та чоловіка і вивчає результати попередніх досліджень, якщо вони були. Ймовірно, репродуктолог призначить додаткові аналізи, щоб мати повну картину. Тільки після цього фахівець стане рекомендувати один із таких варіантів лікування:

  • У разі запальних процесів, інфекційних захворювань і гормональних збоїв як у жінок, так і у чоловіків лікар призначатиме медикаментозну терапію. Тип препарату і тривалість його прийому залежить від конкретного стану та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Зазвичай через кілька місяців здатність пари до зачаття відновлюється і не потрібно вдаватися до більш радикальних методів.
  • Якщо у пари діагностовано ендометріоз, полікістоз яєчників, варикоцеле, гідроцеле або непрохідність маткових труб, фахівець радитиме вдатися до хірургічного втручання. Оперативне лікування безпліддя виконується без болю, швидко і, що найголовніше, ефективно. Важливо відзначити, що після операції потрібен період відновлення, але зате пара зможе самостійно зачати малюка.

Тільки в тому разі, коли перераховані методи неефективні, репродуктолог рекомендуватиме допоміжні репродуктивні технології. Це процедури штучного запліднення, чия результативність варіюється від 35% до 84% з першої спроби. Методи включають ЕКЗ у пробірці, внутрішньоматкову інсемінацію, кріозаморозку матеріалу, сурогатне материнство і навіть сурогатне материнство з ЕКЗ.

Визначити відповідний вам метод здатний тільки досвідчений репродуктолог. Так що почніть з пошуку крутого фахівця і далі все піде, як по маслу!