Чому ЕКЗ не дає 100% результату? - Lita

Чому ЕКЗ не дає 100% результату?

15 Лютого 2022

Коли вагітність не настає природним шляхом та лікування не дає позитивного результату, лікар-репродуктолог може запропонувати ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Ця процедура давно довела свою ефективність та безпеку. Екстракорпоральне запліднення відбувається поза організмом жінки та під повним контролем лікарів. Життєздатний ембріон, зачатий в лабораторних умовах, переноситься в порожнину матки.

ЕКО: причини невдач

Існують 2 важливі фактори, які впливають на результат процедури екстракорпорального запліднення:

  • «якість» ембріона, який переноситься в порожнину матки (на 80%);
  • стан ендометрію (на 20%).

Саме другий фактор вважається менш вразливим та непередбачуваним.

Звичайно, важливе значення на результат ЕКЗ має вік жінки. Емоційний фактор також може вплинути на результат процедури ЕКЗ та виношування дитини.

Чи можна вплинути на результат ЕКЗ?

Саме це питання хвилює всіх пар, які вирішили взяти участь у програмі ЕКЗ. Насправді, жоден лікар не дасть вам 100% гарантію, що вагітність внаслідок штучного запліднення настане з першої спроби, і це також вважається нормою. Часто подружжю для народження дитини доводиться пройти не один цикл екстракорпорального запліднення.

При ЕКЗ є фактори, які від лікаря та матері ніяк не залежать. Однак майбутня мама не повинна втрачати надію, а суворо дотримуватися рекомендацій лікаря, стежити за своїм способом життя та емоційним станом. Стрес до та під час процедури теж може негативно позначитися на результат ЕКЗ.

Як збільшити шанси на успіх?

Щоб результат ЕКЗ збільшив шанси на успіх, необхідно:

  • уважно вибрати клініку – важливо, щоб у ній працювали компетентні лікарі, було інноваційне обладнання;
  • відмовитися від шкідливих звичок – алкоголь та куріння шкодить репродуктивному здоров’ю;
  • не приймати медикаменти без призначення лікаря – самолікування може нашкодити.

Вибір досвідченого лікаря, здорове харчування, повноцінний сон, помірні фізичні навантаження, віра у щасливий результат – все це збільшить шанси на успіх.