Ще кілька десятків років тому деякі пари з діагнозом «безпліддя» не могли народити дитину. Завдяки тому, що стрімко розвивалися і продовжують розвиватися допоміжні репродуктивні технології, у пар виник унікальний шанс вилікувати безпліддя за допомогою нових методик. Однією з таких вважається ЕКЗ.
Ця процедура штучного запліднення виконується в лабораторних умовах за межами жіночого тіла. Вперше лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ було виконано в 1990 р. І сьогодні цей метод користується величезною популярністю, оскільки вважається досить ефективним.
З яких етапів складається процедура штучного запліднення?
Звичайно ж, етапи різних програм штучного запліднення трохи відрізняються. Залежно від того, з якої причини розвивається безпліддя, лікар підбирає індивідуальну програму. Вона дає найбільший шанс на настання вагітності. Від етапів програми штучного запліднення може залежати остаточна вартість лікування.
Після того, як партнери проходять попереднє обстеження і комплексний курс терапії, лікар визначає схему ЕКЗ. Ця процедура містить такі етапи:
- Стимулюється овуляція. Це дає змогу дозріти одночасно кільком яйцеклітинам за один менструальний цикл.
- Спеціаліст отримує яйцеклітини. Він виконує пункцію яєчників.
- Чоловік направляється на здачу сперми. Вона потрібна для ретельного обстеження, зачаття. Якщо сперма не підходить або поганої якості, тоді застосовується донорський біологічний матеріал.
- Яйцеклітини запліднюються чоловічою спермою.
- Вирощуються (культивуються) ембріони. Вони мають вирости до стадії кількох діб.
- Ембріони переносяться в матку жінки, яка запланувала завагітніти.
- Жінці призначаються спеціальні гормональні препарати. Саме ці лікарські засоби гормонально підтримують на перших стадіях вагітність.
- Через певний період часу жінка проходить тест, що дозволяє виявити вагітність. Для цього вона здає спеціальний аналіз, що дає можливість виявити гормон ХГЛ у крові.
Крім того, жінці обов’язково на даному етапі дають направлення на проходження УЗД, завдяки якому лікар точно визначає, чи настала вагітність, чи варто пробувати провести ЕКЗ повторно.