Протокол ЕКЗ: 5 основних етапів | клініка Lita

5 найголовніших етапів протоколу ЕКЗ

18 Вересня 2023

Навколо процедури ЕКЗ ходять різні суперечливі чутки: одні люди думають, що це панацея, інші впевнені, що протокол смертельно небезпечний для матусі та дитини. Спробуємо розібратися, що собою насправді представляє ЕКЗ, кому насправді процедура необхідна.

ЕКЗ: короткий опис самої процедури

ЕКЗ вважається складним, високотехнологічним методом, завдяки якому лікується безпліддя.

Процедура ЕКЗ складається з таких етапів:

1. Консультація із спеціалістом, обстеження. Лікар розповідає партнерам про метод, описує усі плюси, мінуси. Якщо пара погоджується, вона проходить обстеження, здає аналізи. За відсутності протипоказань, парі призначається ЕКЗ.

2. Стимуляція яєчників. Для збільшення ймовірності зачаття жінці прописуються гормони, які змушують дозрівати кілька яйцеклітин. У деяких випадках не використовується стимуляція яєчників за допомогою гормонів. Однак такий метод підходить не кожному.

3. Забір яйцеклітин. Після того, як яйцеклітини дозрівають, фахівець забирає їх, використовуючи спеціальну голку. Це маленька, але при цьому операція. Її проводять із використанням наркозу.

4. Запліднення яйцеклітин, а потім культивування одержаних ембріонів. Ці етапи здійснюються в лабораторних умовах. Фахівець бере чоловічий біоматеріал, додає до яйцеклітин для запліднення. При успішному заплідненні клітина активно ділиться, росте. За кілька днів проводиться генетична діагностика на наявність генетичних аномалій до його імплантації в порожнину матки. І тут є можливість відібрати здорові ембріони ще до стадії перенесення.

5. Переміщення ембріона в порожнину матки. Через кілька діб ембріон після успішного запліднення поміщають у матку. Цей процес теж здійснюється в операційній, проте для нього наркоз не потрібен.

Тепер партнери мають трохи зачекати. Жінка через кілька тижнів після переносу ембріона в матку здає потрібні аналізи. При підвищеному рівні ХГЧ процедура вважається успішною.

Коли потрібно виконувати ЕКЗ?

Штучне запліднення вважається крайнім заходом, що дозволяє вилікувати безплідність. Процедура проводиться у багатьох країнах, зокрема й в Україні. Дізнатися, скільки коштує ЕКЗ, ви можете зв’язавшись зі спеціалістом нашої клініки «Lita».

Ми пропонуємо всім парам цю процедуру при: чоловічому та жіночому безплідді, якщо жінці більше 40 років, вона не має чоловіка чи партнера, і так далі.